Ablakfelújítás: megfontolásra érdemes a tetőtérben élőknek is

Ablakfelújítás – Ablakfelújítás: megfontolásra érdemes a tetőtérben élőknek is

A növekvő energiaárak mellett, ha belefogunk otthonunk korszerűsítésébe, az egyik kötelezően teljesítendő szempont, hogy házunkat gazdaságosabbá, energiatakarékosabbá tegyük. Nincs ez másként egy tetőtéri lakás esetében sem, ahol különösen fontos lehet, hogy minimálisra csökkentsük az energiaveszteséget. Itt a jól működő ablak akár 45%-kal is csökkentheti a hőveszteséget! Fontos már elöljáróban elmondani, hogy a legtöbb mai tetőtéri ablakot nem érdemes, vagy nem is lehet felújítani, mert a falc kiképzése nem engedi ezt meg. Sok esetben plusz gondot jelent a gumitömítés is, ennél fogva nem érdemes belekezdeni a felújításba. Ezért mielőtt döntene, kérem, hívjon fel, beszéljünk meg egy helyszíni felmérést, ahol már pontosan meg tudjuk mondani, érdemes-e a felújításba belefogni, vagy marad a csere.

Ha világosabb, modernebb tetőtérre vágyunk, érdemes a változtatást a régi tetősíkablakok felújításával, rosszabb esetben cseréjével kezdeni. A tetőtér ablakainak felújításával a befektetés mellé látványos eredményeket kapunk. A felújítás után napfényes, szellős és energiatakarékos helyiséget alakíthatunk ki magunknak a tetőtérben is. Amennyiben a munkálatokhoz megfontolt és körültekintő ablak- és szakemberválasztás után állunk neki, a történet nem tart majd tovább egy óránál.

A tetőablakok sikeres megújítása nyomán nem kell többé azon aggódnunk, hogy „kifelé fűtünk”, pocsékba küldve ezzel nem kevés energiát, hiszen a régi, alacsony hőszigetelő képességű ablakok helyett a hőveszteséget akár 45%-kal is javító nyílászáró kerül. Az ilyen modern rendszereknek hála a hőmérséklet télen akár 2 fokkal is emelkedhet a szobában. Manapság már alapból elvárjuk, hogy a felújított ablakok üvegezése nyáron védjen a beáradó napfény melegítő hatása és az UV-sugarak ellen, de egyben hatásosan szűrje ki az utcai zajokat és adott esetben az eső kopogását is. Amire még érdemes figyelni: a ragasztott üveg az autók szélvédőjéhez hasonlóan törés esetén egyben marad, így az üvegszilánkok nem hullnak a földre, ezáltal nem is okozhatnak semmilyen személyi vagy vagyoni kárt.

Amellett, hogy a mai korszerű ablakok teljes mértékben megfelelnek az energiahatékonysági elvárásoknak, egyben esztétikusak is. Ráadásul a használatuk határozottan felhasználóbarát, és kiegészítők egész sorát választhatjuk hozzájuk az utólagos elektromos vagy napelemes működtetéstől a külső és belső árnyékolók széles tárházáig.

Vegyünk hozzá árnyékolót!

Manapság egy ablak már nem egyszerűen építőelem, hiszen ha gondot fordítunk a kiválasztására, emeli a tetőtér, és az egész ház vagy lakás esztétikai értékét is. Érdemes a munkához hozzávenni az új árnyékolókat is, hiszen egy jól kiválasztott belső árnyékoló megjelenésében is remek kiegészítője lehet a tetőtér nyílászáróinak. Külső árnyékolók használatával pedig a nyári melegben, a kinti hőmérséklethez képest akár 5-6 fokkal hűvösebb klímát is teremthetünk a tetőtérben. Télen ugyanezt a hőszigetelést kihasználva egyes típusokkal akár 33%-os hőveszteség-csökkenést is elérhetünk.

Kérje szakember tanácsát!

Ha elhatározzuk magunkat, és döntünk, mindenképpen vegyük fel a kapcsolatot szakemberrel, aki nem csak az ablakválasztásban tud segítséget nyújtani, hanem megvizsgálja azt is, hogy szükséges-e a tetőszerkezet és az ablak közötti szigetelő és párazáró kapcsolódást is korszerűsíteni. Szóba kerülhet például egy hőszigetelő keret beépítése, amivel minimálisra csökkenthetjük az ablak körüli hőveszteséget, tovább javítva ezzel a nyílászáróink szigetelési képességét.

A fentiek alapos végiggondolása után talán bátrabban vágunk majd bele a munkálatokba, amely után egy új, szellős és napfényes, korszerű tetőtér lesz a jutalmunk. Ha további információra van szüksége, facebookos oldalamon szívesen segítek.