Szigetelés és üvegcsere párban járnak
A régi fa ablakok szilikonos szigetelése akkor igazán hatékony, ha e munkafázis mellett áldozunk az üvegek cseréjére is. A szilikon tömítő tartósan megakadályozza, hogy fűtse az utcát, de a régi, egyrétegű üvegen keresztül még mindig elég sok meleg tud távozni. Ezt is érdemes megakadályozni low-e bevonatú thermoüveg beépítésével. Bónusz, hogy ezzel a megoldással az utca zaját is ki tudja küszöbölni a lakásból.
Ma már talán senki számára nem kérdés, hogy az épületek az egyik legnagyobb hőveszteséget a nyílászárókon keresztül szenvedik el. Az viszont kevésbé nyilvánvaló, hogy a nyílászárókon keresztül kétféle módon távozhat nagyobb mennyiségben meleg: huzat és sugárzás útján.
A huzat útján kiszökni kívánkozó meleget a szilikon tömítő anyag állítja meg a legtartósabban (élettartama minimum 10-12 év) és legolcsóbban.
Azonban a sugárzás útján megszökni kívánkozó hő nagy százalékát low-e bevonatú, hőszigetelő (thermo) üveg beépítésével tudjuk a lakásban tartani.
Ez a low-e bevonatú, hőszigetelő (thermo) üveg egy nem látható, speciális, vékony fém-oxiddal van bevonva a kettős, vagy akár hármas rétegű üvegezés egyik oldalán.
A hőszigetelő-képességét az üveg úgy fejti ki, hogy a hosszú hullámú infravörös sugarakat, azaz a hőt visszatükrözi az épületbe, javítva ezzel az üvegezés hőáteresztését (U-értékét) és energia hatékonyságát.
Amennyiben ablakainkban egyrétegű üveg van, akkor az ablakszigetelés alkalmával ezeket is érdemes kicserélni. Így nyílászáróink hangszigetelési és zajszigetelési képességét is érzékelhetően növeljük a hőszigetelésen kívül.
Tehát nagyon sokat segít, ha a régi, de jó állapotban lévő faablakaink szimpla üvegezését kicseréljük a fent említett üvegre. Ezzel a módszerrel a legújabb ablakok hőszigetelési képességét is elérhetjük, és ezáltal jelentősen csökkenthetjük fűtési számlánkat.
Ha további információra van szüksége, facebookos oldalamon is érdeklődhet.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges